Samorząd Uczniowski


Skład Samorządu klas VII SP i II i III GM

Zarząd Samorządu Uczniowskiego:

Julia Pałys  - przewodniczący SU
Olga Biernacka- z-ca przewodniczącego SU
Kinga Grzesiak, Jakub Kobylarz - sekretarze SU

OpiekunowieSamorządu Uczniowskiego:
pani Monika Szukałczyk -Jop
pani Aleksandra Jedlikowska

sekcja rozrywkowo- porządkowa zajmie się organizowaniem imprez szkolnych, w składzie sekcji znaleźli się  Karolina Krzewska (II a ), Martyna Chołast (III c), Hubert Urbański (III c), Samuel Przystupa (7b), Gabriela Jabłoniec (II a)

sekcja medialno- informatyczna ma komunikować się z zespołem uczniowskim oraz promować zadania samorządu, w zespole znajdują się: Jakub Winsyk (7b), Julia Domańska (II b), Kacper Starzyński (III a), Sebastian Jóźwik (II b).

sekcja ankietowania potrzeb zamierza badać potrzeby społeczności uczniowskiej w jej składzie znaleźli się  Aleksandra Bochniarz (III b ), Katarzyna Gotowicka (III b), Kacper Oleszek (III b), Paulina Podwiązka (IIc), Dominika Furtak (II c).
  Regulamin Samorządu UczniowskiegoW naszej szkole od kilku lat ma miejsce akcja

zainicjowana przez Samorząd Uczniowski

SZCZĘŚLIWY NUMEREK-

"Każdy ma prawo do szczęścia"

 


 

Zbiórka makulatury

W naszej szkole zbieramy makulaturę na rzecz rodzinnych domów dziecka organizowanej przez Fundację Przyjazny Swiat Dziecka.

 

 


  

Wydarzenia, które współtworzyliśmy:

 Rok szkolny 2016/2017

Charytatywny koncert mikołajkowy


Zbiórka słodyczy dla Domu Dziecka

W dniu 20.12.2016 przekazaliśmy dary do Domu Dziecka w Kijanach, które zebrali nasi uczniowie. Taka akcja organizowana jest co roku w naszej szkole. Jednak tym razem społeczność uczniowska wykazała się szczególną hojnością i zgromadziliśmy dużą ilość słodyczy. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy w imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego oraz podopiecznych Domu Dziecka.

Magda i Julka


 Dyskoteka karnawałowa- styczeń 2017

 


Rok szkolny 2015/2016

Dzień Dziecka

Dzień wiosny 2016

Bal przebierańców w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym

Koncert mikołajkowo - charytatywny

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

 


 

Rok szkolny 2014/2015

Dzień Dziecka

Choinka dla dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego

Cała Polska czyta dzieciom

Dzień Dziecka

Koncert "Dar Serca"

Szkoła prawa - nasza sprawa  

 


Rok szkolny 2013/2014

Przywróćmy dzieciom uśmiech

Przystąpiliśmy do akcji zbiorki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka organizowanej przez Fundację Przyjazny Swiat Dziecka.

Celem akcji była pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Dzięki akcji nie tylko pomagamy innym, ale również sami uczymy sie empatii.

 

 

Serdecznie dziękujemy
uczniom za aktywny udział
w akcji pomocy rodzinnym domom dziecka
"Przywróćmy dzieciom uśmiech".

Zebraliśmy w sumie 900 kg makulatury!


Mamy nadzieję, że radość podopiecznych rodzinnych domów dziecka
będzie najcenniejszą nagrodą
za okazane przez Was Drodzy uczniowie SERCE!

Dziękujemy raz jeszcze!

 


 

Przystąpiliśmy do akcji "Góra grosza", która przeprowadzana jest przez zbiórkę monet (od 1gr do 5zł) od 25 listopada do 6 grudnia 2013 r. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.

Od 25 listopada do 6 grudnia 2013 r. w naszej szkole trwała zbiórka monet (od 1gr do 5zł) w ramach akcji "Góra grosza". Udało nam się zebrać kwotę 213,29zł. W zbiórce uczestniczyło 6 klas.
I miejsce zajęła klasa IIc, która uzbierała 48,34 zł;
II miejsce- klasa IIIf z kwotą 44,28zł,
III miejsce- klasa IId z kwotą- 38,53zł.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy.

 

 


 

Zakończyliśmy zbiórkę starych i niepotrzebnych telefonów komórkowych. Zebrane aparaty zostały przekazane na rzecz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących w Lublinie

 


21 III 2014r. w naszej szkoły odbyły się obchody pierwszego dnia wiosny. Ich celem było pokazanie uczniom, że można celebrować ten dzień w inny sposób niż tradycyjne wagary!!! Uczniowie mieli okazję wysłuchać koncertów zespołów muzycznych działających w naszej szkole. Sami również mogli wykazać się swoimi umiejętnościami podczas zabawy w karaoke.
Zorganizowany został także pokaz mody wiosennej, na którym uczniowie mogli zaimponować wszystkim swą kreatywnością i pomysłowością. zarówno karaoke, jak i pokaz były oceniane przez jury. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi niespodziankami.
Tego dnia bez wątpienia wszystkim dopisywał świetny humor adekwatny do pogody.
Organizatorami wydarzenia był Samorząd Uczniowski.

 


W dn. 16 stycznia 2014r. członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu po raz drugi zorganizowali Mikołajki dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Łęcznej.

Grupie uczniów działających na rzecz szkoły i lokalnego środowiska towarzyszyli uczniowie, którzy zaprezentowali program muzyczny o tematyce świątecznej przygotowany pod kierunkiem pana Mirosława Kozery oraz pana Grzegorza Gomuły. Uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w balu przebierańców oraz w zabawach przygotowanych przez panie pracujące z podopiecznymi ośrodka. Były wspólne tańce i hulanki.
Paczki ze słodkościami zostały ufundowane ze środków finansowych uzbieranych w ramach akcji, jakie odbyły się w naszej szkole: koncert charytatywny połączony z kiermaszem ciast.


 W dn. 16 i 2014r. odbyła się debata pt. "Jestem cool-turalny" przygotowana przez członków Samorządu Uczniowskiego oraz członków Koła Polityczno- Europejskiego, którego opiekunem jest pan Rafał Brzozowski . Spotkanie miało przede wszystkim ukazać, jak niezwykle ważną sprawą jest umiejętność kulturalnego wyrażania się i nieużywania wulgaryzmów.


W dn. 6 XII 2013r. odbył się w naszej szkole koncert charytatywny połączony z kiermaszem ciast, z którego dochód został przeznaczony na leczenie chorej siostry naszego kolegi 8- letniej Zuzi. Samorząd Szkolny był współorganizatorem koncertu.

 


Warsztaty pt. „Moje gesty, Twoje słowa i zabawa już gotowa”

W dn. 31 X 2013r. przedstawiciele SU oraz wolontariatu uczestniczyli w Ośrodku Rewalidacyjno- Wychowawczym w warsztatach pt. "Moje gesty, Twoje słowa i zabawa już gotowa”, przyłączając się do światowych obchodów Miesiąca Komunikacji alternatywnej, miesiąca (październik) świętowania i upowszechniania wiedzy oraz doświadczeń związanych z alternatywnymi i wspomagającymi metodami porozumiewania się.
Podczas warsztatów zapoznaliśmy się z różnymi metodami komunikacji alternatywnej. Mieliśmy również okazję i możliwość zrozumieć, że „Milczenie spowodowane brakiem mowy nigdy nie jest złotem".

 


Koncert "Dar serca"
We współpracy z Szkolnym Klubem Wolontariatu zorganizowaliśmy koncert charytatywny, którego celem było uzyskanie funduszy na pomoc dla dzieci z Afryki oraz dla ciężko chorej Zuzi z Łęcznej. http://www.gim1.leczna.pl/?mod=view_default&id=850

 


 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30 września br. w naszej szkole, podobnie jak w 613 szkołach w całej Polsce, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, ponieważ przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Samorządy mają głos".

Głównym celem akcji jest zainteresowanie uczniów głosowaniem i kandydowaniem w wyborach do władz samorządów uczniowskich oraz poprawienie jakości tych wyborów, by odpowiadały demokratycznym standardom, a w konsekwencji – uczynienie z samorządu uczniowskiego w jak największej liczbie szkół rzeczywistej reprezentacji uczniów. Honorowy patronat nad akcją "samorządy mają głos" objąl prezydent RP- pan Bronisław Komorowski.

W naszej szkole na przewodniczącego SU kandydowały cztery uczennice z klas trzecich. W głosowaniu mogli brać udział wszyscy chętni uczniowie. Swój głos oddało 271 uczniów naszego gimnazjum.
Największą liczbę głosów otrzymała uczennica klasy 3f Daria Bobruś. Gratulujemy!!!

 

 


Rok szkolny 2012/2013

"Jedynka" charytatywnie dla Catherine.

Dyskoteka andrzejkowa

Mikołajki dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego.

Dyskoteka karnawałowa

21 marca w naszej szkole.

Bal Gimnazjalny 2013

Piknik integracyjny

Warsztaty w Ośrodku Rewalidacyjno- Wychowawczym

  


Rok szkolny 2011/2012

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łęcznej w naszym gimnazjum.

Wybory do SU

Góra grosza

Koncerty mikołajkowe

Pierwszy dzień wiosny

Bal Gimnazjalny 2012

Pomóż innym

Góra grosza-podsumowanie

Akcja "Góra grosza"

 


 Rok szkolny 2010/2011

Jedynka dla hospicjum

Pełna miska dla schroniska

Dar serca

Wybory do SU

Mikołaj o nas pamiętał

Mikołaj dla Wilkowa

 


Dziennik elektroniczny


Erasmus+ w naszej szkole


Przegląd muzyczny "Idzie gornik drogą"


Pracownia plastyczna


Konkursy fotograficzne


Kalendarz
20-04-2018
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456


Powered by apemCMS - © 2006 APEM