Dlaczego Piotr zbiera piątki i szóstki?


Dlaczego Piotr zbiera piątki i szóstki, a Rafał łapie jedynkę za jedynką? Jak to się dzieje, że Adam, który do niedawna chciał i lubił się uczyć, nagle stracił wszelką do tego motywację? Czy na swój sukces lub klęskę pracujemy wyłącznie sami?Zarówno w naszych sukcesach, jak i porażkach mają swój mniejszy lub większy udział nasi bliscy, przeszłość i wszystko to co dzieje się w innych sferach naszego życia.
Nie każdy wygrywa w szkole, jest ona terenem ostrej rywalizacji. Nie każdy potrafi znaleźć się w warunkach nieustannego oceniania.
Różne są tego przyczyny, - niekiedy są to kłopoty ze zdrowiem. Zdarza się jednak często, że ktoś ma trudności w nauce i nie może zrozumieć, skąd się one biorą, bo przecież stara się jak może, uczy się, czasem nawet więcej od innych.

I CO Z TEGO?
Żeby nie wiem jak uważnie czytał zadany tekst i tak niewiele z tego rozumie. Co z tego, że dobrze zna zasady pisowni, jak wciąż robi błędy albo nie wiadomo dlaczego, bo przecież nie specjalnie – przestawia litery, słowa.
Z zamkniętymi oczami potrafi wyrecytować wzory matematyczne, a ma trudności nawet z prostym liczeniem, mylą mu się cyfry.
W rezultacie nie nadąża za rówieśnikami, ale nie on jest temu winien.
Winne są wady w funkcjonowaniu organizmu: dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia.
Taki się urodził, co wcale nie znaczy, że niczego już nie można z tym zrobić. Te wady można korygować, niezbędna jest jednak fachowa pomoc.
 
Czy choćbyś nie wiem jak starał się nie jesteś w stanie sprostać szkolnym obowiązkom? Masz coraz gorsze stopnie, nie jesteś lubiany? W swoim własnym mniemaniu jesteś do niczego?
Znowu przyniosłeś jedynkę – krzyczą rodzice i winią cię za lenistwo, nie orientując się w przyczynach twoich trudności.
Ciągłe wypominanie porażek tylko zwiększa twoje napięcie i frustrację. To bardzo trudny moment życia. W takiej sytuacji ludzie często popadają w apatię. No bo skoro i tak nie mają szans w tej walce, rezygnują.
Nie popełniaj tego błędu nie poddawaj się! Zawsze znajdzie się ktoś, kto ci pomoże w trudnej chwili.
 
Jeśli więc borykasz się z takimi lub podobnymi problemami skontaktuj się z psychologiem lub pedagogiem szkolnym. Jeśli nie zaczniesz szukać pomocy możesz wpaść w błędne koło porażek.

DYSLEKSJA to trudności w rozumieniu czytanego tekstu, a nawet prostych zwrotów lub zdań.
DYSGRAFIA to kłopoty z poprawnym pisaniem, na przykład przestawianie liter, głosek lub słów.
DYSORTOGRAFIA to trudności z opanowaniem zasad ortograficznych pisowni
DYSKALKULIA to trudności z liczeniem, wykonywaniem działań matematycznych
DYSKALKULIA WZROKOWA to niezdolność rozróżniania i odtwarzania cyfr o podobnym rysunku graficznym na przykład 1 i 7

Dziennik elektroniczny


Erasmus+ w naszej szkole


Przegląd muzyczny "Idzie gornik drogą"


Pracownia plastyczna


Konkursy fotograficzne


Kalendarz
17-03-2018
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311


Powered by apemCMS - © 2006 APEM