Prezentacja projektu edukacyjnego "W tym rzecz" klasy IIa i IId


Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Cudem nie jest to, co robią inni. Cudem jest to, co robi każdy z nas.

Regina Brett


 

20 czerwca 2017r. w Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej odbyła się uroczysta prezentacja projektu edukacyjnego o tematyce prospołecznej "W TYM RZECZ".
W realizacji projektu udział wzięli uczniowie klas II a i II d: Krystian Cybul, Jakub Górniak, Natalia Kuśpit, Alicja Nejman, Piotr Lisowski, Kacper Stec, Kacper Starzyński oraz Zuzanna Ciuraj, Anna Geryn, Julia Jakubowska, Wiktoria Jasińska, Julia Pałys i Zuzanna Pietrzyk.

Książki Reginy Brett pt. Bóg nigdy nie mruga oraz Jesteś cudem stały się między innymi inspiracją  projektu. W każdej książce znajduje się 50 lekcji - krótkich felietonów, rozpoczynających się krótkim cytatem, który jest uzasadniony przykładem z życia autorki. Czasem są to fragmenty bardzo poruszające. To właśnie one skłoniły uczestników do wybrania projektu edukacyjnego opartego na pomocy drugiemu człowiekowi ... pomocy mimo wszystko a nie za coś.
Zależało im na projekcie społecznym, którego problematyka może dotyczyć każdego człowieka.
Na uwrażliwianiu młodzieży na problemy innych i pomoc innym w trudnych chwilach i sytuacjach życiowych. Dlatego podjęli się realizacji następujących działań:
- uczestniczyli w akcji "Wylosuj Anioła",  w grudniu wysłali  kartki pocztowe do dzieci znajdujących się na oddziale onkologii w szpitalu  w Lublinie - akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii;
- zorganizowali zbiórkę pluszowych maskotek, gier, materiałów plastycznych dla świetlicy opiekuńczo – wychowawczej w Łęcznej oraz nowych piżamek i kocyków dla najmłodszych pacjentów oddziału onkologicznego w Lublinie - akcja pomogła nie tylko chorym, ale również ich najbliższym przetrwać trudny czas walki z groźną chorobą.
Celem projektu stało się sprawianie innym radości... chociaż przez krótką chwilę...
"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro które dajemy innym, zatacza koło i wraca do nas..."

Postanowili pomyśleć... Coś postanowić i ruszyć się  z miejsca. Chcieli dać innym choć odrobinę, chociaż chwilę szczęścia i radości... myśleć o drugim człowieku... tym biednym, chorym, bezbronnym... Wierzą, że udało się to im  i ktoś dzięki ich  "anielskim chwilom" mógł powiedzieć: Dziś miałem naprawdę dobry dzień...  
A i oni również poczuli się WAŻNI, POTRZEBNI I POMOCNI...  Właśnie o to  chodziło...

Właśnie W TYM RZECZ....

Swoje działania zawarli w teledysku do piosenki "W tym rzecz", który mogli zrealizować dzięki uprzejmości lubelskiego zespołu Pandamusic i autorki tekstu  oraz kompozytorki pani Renaty Barańskiej - Gumieniak.

 

Opiekunowie  projektu: Iwona Sochacka i Nina Onyszko

 


Dziennik elektroniczny


Erasmus+ w naszej szkole


Przegląd muzyczny "Idzie gornik drogą"


Pracownia plastyczna


Konkursy fotograficzne


Kalendarz
23-02-2018
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011


Powered by apemCMS - © 2006 APEM