III sesja Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego


25 stycznia bieżącego roku uczeń naszej szkoły Sebastian Jóźwik, będący członkiem Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego, uczestniczył w trzecim posiedzeniu  tej młodzieżowej organizacji.Pierwszą część spotkania, która miała miejsce w Kuratorium Oświaty w Lublinie otworzyła pani Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty. W swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie aktywności społecznej młodzieży i życzyła parlamentarzystom owocnych obrad.
Członkowie Parlamentu  opracowywali  zagadnienia, które będą poruszane na planowanym jeszcze w tym roku szkolnym „Forum Młodych”. Odbędzie się ono na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
     Parlamentarzyści udali się następnie do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, gdzie uczestniczyli w obradach Komisji Doraźnej do spraw Młodzieży Sejmiku Województwa Lubelskiego. Parlamentarzystów, a także przedstawicieli samorządów studenckich przywitał Marszałek Województwa Lubelskiego pan Sławomir Sosnowski, który w pierwszych słowach zaprosił młodzież do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Dalszą część obrad prowadziła pani Bożena Lisowska, przewodnicząca Komisji. Dyskutowano między innymi o edukacji i jej dostosowaniu do potrzeb rynku pracy.
    Sebastian w obradach uczestniczył pod opieką pana Rafała Brzozowskiego, nauczyciela wiedzy o społeczeństwie.


Dziennik elektroniczny


Erasmus+ w naszej szkole


Przegląd muzyczny "Idzie gornik drogą"


Pracownia plastyczna


Konkursy fotograficzne


Kalendarz
20-05-2018
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910


Powered by apemCMS - © 2006 APEM