Nikotyna - Uwolnijmy się od nałogu


UWOLNIJMY SIĘ OD NAŁOGU

 

Dzisiaj dowiecie się rzeczy nowych i ciekawych, jest to wyprawa w nieznaną i mroczną krainę, po to by znaleźć drogę i oświetlić szczególnie niebezpieczne pułapki.

 Istnieją sprawy, dla których warto żyć – miłość, przyjaźń, sukcesy, radość... Na drodze do tych wartości ludzie spotykają przeszkody i pułapki, są to alkohol, narkotyki, nikotyna i inne substancje chemiczne szkodliwe dla zdrowia.

Powiem Wam kilka słów o truciźnie jaką jest nikotyna i paleniu papierosów.

Wszyscy wiemy, że nikotynizm to bardzo niebezpieczna choroba, która powoduje różne powikłania. Zaatakowane są płuca, serce, wątroba i inne narządy wewnętrzne człowieka / możesz otrzymać od pedagoga ulotki na ten temat/. Nie wspomnę już o paskudnych palcach, żółtych zębach i wstrętnym nieświeżym oddechu.

Komu sprawia przyjemność przebywanie z osoba palącą papierosy od której czuć wstrętny smród nikotyny?

Czasem ludzie namawiają innych by zrobili coś, co nie jest dobre. Odmawianie bez psucia sobie kontaktów z innymi wymaga nielada umiejętności.

Każdemu zależy na opinii kolegów. Często zdarza się tak, że znajomi wywierają silny nacisk, któremu trudno się przeciwstawić. Czasem człowiek temu naciskowi ulega. Wielu młodych ludzi rozpoczyna palenie papierosów właśnie z powodu takiej presji. Brońcie się przed tym!!!

Ci którzy palą, wiedzą już, że źle robią, czyniąc sobie krzywdę, a niejednokrotnie namawiają innych do spróbowania. Pomyślcie czy w takim przypadku – są to Wasi koledzy i przyjaciele???

Młodym ludziom, którzy palą wydaję się że z papierosem wyglądają dorośle a tak naprawdę wyglądają żałośnie.

PALACZE czy szpanowanie papierosem jest dla Was ważniejsze niż zdrowie Wasze i Waszych kolegów?!!

Papieros to nie jest dobra droga do dorosłości, świadczy ona o ich słabym charakterze , a namawiając innych do palenia - o złych zamiarach w stosunku do kolegi czy koleżanki.

Ci, którzy nie próbowali palić papierosów i używać innych substancji chemicznych mają rację, dokonali świetnego wyboru! Można tylko im pogratulować i powiedzieć, że odmawiając wykazują swoją silną wolę, odwagę i dorosłe patrzenie w przyszłość.

Co możesz zrobić gdy ktoś namawia cię do wypicia, zapalenia, użycia narkotyku lub gdy czujesz, że tego się od ciebie oczekuje???

Trzeba być przygotowanym na taka propozycję. Ale czy musisz ulec?!! NIE!

Naucz się wypowiadać to krótkie słowo – NIE, dziękuje nie będę palił, pił, ćpał. NIE mam ochoty!

Uczniowie, którzy palą muszą mieć świadomość, że bardzo sobie szkodzą a jednocześnie odbierają innym prawo do zdrowego życia. Wy którzy nie palicie walczcie o to, by w Waszym towarzystwie nikt nie palił!!!

Pomyślcie też, której dziewczynie czy chłopakowi sprawi przyjemność pocałunek z taką popielniczką?! Brrrr coś wstrętnego!!!

Wolna od nałogu palenia Wasza pedagog


Dziennik elektroniczny


Erasmus+ w naszej szkole


Przegląd muzyczny "Idzie gornik drogą"


Pracownia plastyczna


Konkursy fotograficzne


Kalendarz
17-03-2018
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311


Powered by apemCMS - © 2006 APEM