I Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu "Trzymaj Formę"


10 grudnia 2009 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Łęcznej odbyła się I Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu pt. „ Trzymaj Formę”. Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów z powiatu  łęczyńskiego.Organizatorami konkursu byli ZSO nr 1 w Łecznej, Starostwo Powiatowe w Łecznej, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Łecznej.

 Konkurs miał na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży gimnazjalnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, kształtowanie zachowań wobec zagrożeń płynących z zaburzeń stanu zdrowia i chorób współczesnej cywilizacji: otyłości, nadwagi, bulimii, anoreksji oraz kształtowanie zmiany postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem i aktywnością fizyczną.

Cieszy  fakt, że tak dużo gimnazjów zgłosiło chęć udziału w konkursie. W pierwszej edycji konkursu uczestniczyła młodzież gimnazjalna  z  Zespołu Szkół  nr 2 w Łecznej, Zespołu Szkół w Puchaczowie, Zespołu Szkół  w Cycowie, Gimnazjum w Spiczynie, Gimnazjum w Ludwinie, Gimnazjum w Jaszczowie oraz gospodarze – Gimnazjum nr 1 w Łęcznej.

                Konkurs swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele lokalnych urzędów, instytucji i szkół.

                Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach.

W kategorii wiedza i aktywność fizyczna (zliczane łącznie) pierwsze miejsce zajęła drużyna  Gimnazjum nr 1 w Łęcznej, drugie miejsce zajęła drużyna  Gimnazjum z Cycowa, trzecie miejsce drużyna Gimnazjum ze Spiczyna. 

W kategorii prezentacja multimedialna komisja konkursowa  obejrzała dwdzieścia jeden prezentacji, z których wybrała pięć najlepszych. Pierwsze miejsca zdobył: Paweł Kuś z Gimnazjum w Spiczynie, drugie miejsce zajął Dominik Gabrelski z Gimnazjum w Puchaczowie, trzecie  Piotr Piech i  Patrycja Pieczywek z Gimnazjum nr 1 w Łecznej. Przyznano dwa wyróżnienia: Annie Błaszczak z Gimnazjum w Spiczynie i Sarze Smania z Gimnazjum nr 1 w Łęcznej. 

Wszystkim laureatom bardzo serdecznie gratulujemy!!!!!

Dzięki wsparciu sponsorów - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łęcznej, Urząd Miejski w Łęcznej, Starostwo Powiatowe Łęcznej, Spółdzielnia Uczniowska „Junior”- laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody oraz gadżety promujące powiat uzyskane od instytucji sponsorujących konkurs.

Podczas imprezy wysłuchaliśmy prelekcji „Wpływ prawidłowego odżywiania na organizm młodzieży”  przygotowanej przez p. Elżbietę Dyzmę pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Pani E. Dyzma podkreśliła prekursorskie działania naszej szkoły dotyczące edukacji rodziców naszych gimnazjalistów odnośnie prawidłowego odżywiania młodzieży, a obecnie zorganizowanie pierwszego w powiecie konkursu wiedzy.  

Podczas konkursu odbył się pokaz pierwszej pomocy, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów Pokaz przeprowadziła p. Elżbieta Patocka,  pełniąca funkcję Koordynatora Powiatowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i doskonalić swoje umiejętności w praktyce na szkolnym fantomie.

 Gościliśmy również w naszej szkole uczestników konkursu plastycznego
 „Trzymaj Formę”, który zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe, którego finał odbył się 7 grudnia 2009r. Starosta Łeczyński Pan Adam Niwiński wręczył nagrody uczestnikom tego konkursu. Nagrodzone prace mieliśmy okazję obejrzeć, stanowiły element dekoracji .

 Po zakończeniu rywalizacji uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział w degustacji  owocowych deserów  przygotowanych przez Spółdzielnię Uczniowską „Junior”, które cieszyły się niebywałym powodzeniem i bardzo pozytywną opinią konsumujących.

                 Mamy nadzieję, że konkurs już na stałe zagości w kalendarium imprez naszego powiatu. Spełnia bardzo istotną rolę edukacyjną. Młodzież ma możliwość pogłębienia swojej wiedzy o zbilansowanej diecie, aktywnym trybie życia, o przyczynach chorób cywilizacyjnym wynikającym z nieprawidłowego odżywiania, co stanowi receptę na dobre zdrowie. Chcielibyśmy również zintegrować środowisko uczniów gimnazjów z naszego powiatu we wspólnych działaniach na rzecz promocji zdrowia.

 Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, jeszcze raz gratulujemy laureatom.!

Dziękujemy bardzo serdecznie sponsorom bez których nie ufundowalibyśmy nagród dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.

 

                                                                                                              Pedagog Joanna Kłodzińska

 


Dziennik elektroniczny


Erasmus+ w naszej szkole


Przegląd muzyczny "Idzie gornik drogą"


Pracownia plastyczna


Konkursy fotograficzne


Kalendarz
17-03-2018
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311


Powered by apemCMS - © 2006 APEM