Biblioteka szkolna

„Przyzwyczaić się do czytania książek, to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego.”
/William Somerset Maugham/

Biblioteka czynna w godzinach

730- 1400

Regulamin Biblioteki Szkolnej

Nauczyciele pracujący w bibliotece:
Maria Perzyńska-Kusiak i Małgorzata Zielińska

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów, Nauczycieli, a także Rodziców do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.
W tym roku przystąpiliśmy do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i już niebawem w bibliotece pojawi się wiele nowości książkowych. Zakupimy je po konsultacji zarówno z uczniami, nauczycielami, rodzicami, a także innymi bibliotekami.

W tym roku powołany został mowy Aktyw Biblioteczny, w skład którego wchodzą następujący uczniowie:
1. Oliwia Sieńska klasa 3c
2. Piotr Bednarski klasa 3c
3. Aleksandra Wołyniec klasa 2e
4. Sandra Sztorc  klasa 3b
5. Patryk Mazur klasa 1e

W tym roku szkolnym biblioteka organizuje całoroczny Konkurs Czytelniczy "Czytelnik roku 2016/2017", oraz Konkurs na najwięcej czytającą klasę.
O innych konkursach będziemy informować Was na bieżąco.
Spotkania Klubu Miłośników Literatury odbywać się będą w czwartki w godz. 14.00-15.00. (informacje u p. Marii Perzyńskiej-Kusiak)
Spotkania Stowarzyszenia Młodych Twórców Literatury „Kocyk Literacki” będą się odbywać w ostatnie czwartki miesiąca w godz. 15.00-16.00. Na pierwsze spotkanie zapraszam 29 września 2016 r. do p. Marii Perzyńskiej-Kusiak.

W tym roku szkolnym kontynuujemy akcję: BOOKCROSING – UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

Od września ubiegłego roku szkolnego biblioteka szkolna zainicjowała akcję „BOOKCROSING - uwolnij książkę!”.
Akcja polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: szkoła, park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino jak również w miejscach w tym celu przygotowanych: na półkach, stolikach, lub regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać innym czytelnikom.
Pomysł jest prosty w realizacji  „uwolnioną książkę” można:
    -  przeczytać i podać dalej, zostawiając w miejscu publicznym
    -  przeczytać i zatrzymać ją dla siebie
Można również „uwolnić” książki, które już przeczytałeś.
SPECJALNIE PRZYGOTOWANA PÓŁKA Z UWOLNIONYMI KSIĄŻKAMI UMIESZCZONA JEST NA KORYTARZU NA PARTERZE SZKOŁY!

Polecane

Polecamy nowe książki o tematyce młodzieżowej:

"Eleonora & Park” – Rainbow Rowell

Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.

"Koalicja Szpiegów” – Agnieszka Stelmaszczyk

Koalicja Szpiegów to historia godna przygód samego Jamesa Bonda!
Ucieczki, pościgi, skoki na spadochronie, tajne szyfry i z zagadki, które kryją niejedną tajemnicę! A to dopiero początek niesamowitej i mrożącej krew w żyłach przygody…

"Bardzo biała wrona” – Ewa Nowak

Miła i spokojna Natalia jest oczarowana Norbertem – sympatycznym chłopakiem z dobrej rodziny. Ich związek, z początku niewinny, z każdym dniem staje się coraz bardziej mroczny. Dlaczego wielka miłość zamieniła się w toksyczną relację?

20-10-2017