Projekty

EtnoLog-zaloguj się na ludowo! to program edukacyjny łączący w sobie zainteresowanie kulturą ludową oraz rozwijanie umiejętności związanych z nowymi mediami.

Program EtnoLog skierowany jest do uczniów ze wszystkich rodzajów szkół z małych miejscowości. Chcemy, żeby uczniowie z niewielkich miasteczek i wsi przekonali się w jakim bogactwie kulturowym żyją, a następnie żeby swoimi spostrzeżeniami podzielili się z rówieśnikami z innych regionów Polski poprzez wirtualną, etnograficzną mapę Polski dostępną na serwisie EduTuba.

W naszej szkole w ramach tego programu przygotowaliśmy projekt "Śladami trzech kultur"
Projekt będzie obejmował następujące działania:
1. Dokumentowanie w formie albumu, prezentacji multimedialnych architektury drewnianej domów zajezdnych w Łęcznej;
przydrożne krzyże, kapliczki w okolicznych wsiach i na cmentarzach;
2. Opracowanie książki kulinarnej lub koncert muzyki ludowej przygotowany przez uczniów.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w projekcie.

Opiekunowie projektu : M. Szukałczyk - Jop
A. Brudzińska

PROJEKT - SZKOŁA GLOBALNA
Od ubiegłego roku szkolnego w naszej szkole realizowany jest program Szkoła Globalna. Jest on elementem stałej działalności edukacyjnej Polskiej Akcji Humanitarnej, prowadzonej od 1994roku. Celem programu jest rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania tematyką globalną . Uczniowie przekonują się, że świat jest większy i ciekawszy, niż o tym pamiętają na co dzień, a ich działanie może mieć duże znaczenie dla ludzi w innych częściach świata.

Program składa się z trzech kroków:
- nauka o sprawach globalnych,
- badania szkoły,
- akcja przeprowadzona przez uczniów

Program dotyczy następujących tematów :
- prawa człowieka
- bardziej sprawiedliwy handel
- zmiana klimatu

Dzięki realizacji programu uczniowie dowiadują się, że :
- globalizacja dotyka każdego aspektu otaczającej nas rzeczywistości,
- poprzez zaangażowanie w sprawy globalne uczniowie maga przyczynić się do tego aby świat był lepszy.

Autorski program koła geograficznego

Odkrywamy Lubelszczyznę
mgr Anna Brudzińska

Projekty

Geograf Roku 2016/2017
Rozstrzygnięcie konkursu “Geograficzne łamigłówki” - 2016/2017

Geograf Roku 2015/2016
Powiatowy Konkurs Geograficzny „Od Bałtyku po Karpaty” - 2015/2016
Powiatowy Konkurs Geograficzny “Przez trzy Ameryki” - 2014/2015
Powiatowy Konkurs Geograficzny „W 80 dni dookoła Australii i Oceanii” 2013/2014
Geograf Roku 2012/2013
III Powiatowy Konkurs Geograficzny „Afryka od A do Z” - 2012/2013
II Powiatowy Konkurs Geograficzny „Europa bez granic” - 2011/2012
Akcja - Mamy rady na odpady - 2011/2012
Geograf Roku - 2011/2012
I Powiatowy Konkurs Geograficzny -"Azja kontynent kontrastów" - 2010/2011

:: więcej

Wycieczka do Muzeum Misyjnego w Lublinie - 04.10.2017r.
Lubelski Festiwal Nauki -"Nauka - między tradycją a współczesnością" - 26.09.2017r.

26-05-2018