Koło recytatorsko-teatralne "Mimo wszystko..."


Koło recytatorsko - teatralne „Mimo wszystko…”,,Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy - to już jest teatr.”
Gustaw Holoubek


Spotkania koła odbywają się:

PONIEDZIAŁEK – 13.10  do  15.30
WTOREK ¬-13.10 do 14.30
ŚRODA – 14.30 do 15.30


Program:

  • Przygotowujemy prezentacje tekstów autorskich na V Turniej Mowy Polskiej, recytacje na konkursy.
  • Opracowujemy scenariusze widowisk okolicznościowych (Zaduszki Łęczyńskie, Boże Narodzenie, Misterium Paschalne).
  • Ćwiczymy dykcję i emisję głosu.
  • Pracujemy nad ruchem scenicznym.
  • Poznajemy tradycje narodowo-chrześcijańskie.

W skład grupy teatralnej wchodzi około dwudziestu uczniów z klas:
 I b, I c, I d, I e, II a, II b, III a.
Opiekunowie koła: Małgorzata Zielińska, Grzegorz Jacek Pelica

XIX Jesienny Konkurs Recytatorski "ŚWIAT JEST TEATREM"


W dniu 27 października 2015 r. w Centrum Kultury w Łęcznej odbyły się eliminacje gminne 19. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pt. ,,Świat jest teatrem”.


Wzięło w nim udział dziewięciu recytatorów z naszej szkoły, do eliminacji powiatowych, które odbyły się 4 listopada 2015 r. w sali konferencyjnej Centrum Zarządzania Siecią Starostwa Powiatowego w Łęcznej zakwalifikowały się:
    - Oliwia Gańska
    - Zuzanna Grzywacz
    - Wiktoria Pudło
 
 
Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowała się uczennica klasy drugiej Zuzanna Grzywacz, która w Turnieju Wojewódzkim konkursu zajęła drugie miejsce. Zuzia przedstawiła tekst Stanisława Tyma, pt.: „Umieć odejść”.

 

 

 

 

IV Turniej Mowy Polskiej


    „Niezwykła historia zwykłego zabytku” - pod takim hasłem odbył się IV Turniej Mowy Polskiej realizowany pod honorowym patronatem Starosty Łęczyńskiego. Tematem tegorocznych wystąpień były zabytki mało znane i zapomniane, leżące w granicach obecnego powiatu łęczyńskiego, których ślady zacierają się w pamięci lokalnej społeczności.
    Turniej odbył się 28 października 2015 r. w piętnastą rocznicę rozpoczęcia działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęcznej. W turnieju wzięło udział sześć uczennic z naszej szkoły: Oliwia Gańska, Zuzanna Grzywacz, Aleksandra Majewska,  Julia Pawlak, Julia Piskorska, Oliwia Wójcik.
Laureatkami turnieju zostały:
    - Oliwia Gańska zaprezentowała tekst pt. "Kapliczka Matki Bożej w Nadrybiu"
    - Oliwia Wójcik zaprezentowała tekst pt. "Stary cmentarz w Dratowie"
    - Julia Pawlak  zaprezentowała tekst pt. "Krzyż wotywny przy ulicy Świętoduskiej" 

 

 

I Wojewódzki Konkurs Poezji Religijnej pod hasłem „Tu Cię spotkam…”

Dnia 27 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Milejowie odbył się w/w konkurs, w którym w kategorii recytacji wyróżnienia otrzymały dwie uczennice:
     - Aleksandra Majewska
     - Zuzanna Grzywacz.
 

 Rok szkolny 2014-2015

 "Gimnazjalista nie jest aktorem,
on po prostu bawi się w teatr..."

Na zajęcia koła zapraszamy uczniów z naszej szkoły zainteresowanych kulturą żywego słowa. Zajęcia stwarzają możliwość twórczego rozwijania zainteresowań i talentów: recytatorskich, aktorskich oraz plastycznych.

W bieżącym roku szkolnym spotkania koła odbywają się :
Wtorek 13.30-14.30
Środa 14.00-16.00


Opiekunami koła teatralnego są: Małgorzata Zielińska, Maria Perzyńska-Kusiak
 

III Turniej Mowy Polskiej

    Trzecia edycja Turnieju Mowy Polskiej odbyła się pod hasłem: "Mała Ojczyzna z wielką historią – epizody wojenne w powiecie łęczyńskim".
W tegorocznej edycji turnieju jury przyznało cztery pierwsze miejsca z czego trzy przypadły w udziale naszym uczniom: Julii Pawlak, Karinie Kowal oraz Bartłomiejowi Dudzie.

 

XVIII Jesienny Konkurs Recytatorski "TERAZ I TU”

    Eliminacje gminne konkursu odbyły się 6 listopada 2014 r. w Centrum Kultury w Łęcznej. Po wysłuchaniu recytacji do turnieju powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:
    - Konrad Matyś
    - Aleksandra Majewska
    - Oliwia de Pellier
    - Weronika Pyszyńska
Eliminacje powiatowe konkursu odbyły się w Bibliotece Powiatowej w Łęcznej. Do turnieju wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń klasy trzeciej Konrad Matyś. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy trzeciej Oliwia de Pellier oraz uczennica klasy drugiej Aleksandra Majewska.

 

Boże Narodzenie

    Uczniowie należący do Koła recytatorsko-teatralnego wraz z kolegami z klas drugich realizującymi projekt edukacyjny wystawili przed świętami montaż literacko-muzyczny zatytułowany "Pastorałka dla nas”, który nawiązywał do najstarszych i najpiękniejszych tradycji kolędniczych na polskiej Ziemi. Został on również zaprezentowany podczas XIX Zimowego Festiwalu Teatralnego ,,Hej kolęda kolęda…” 
 

Od Paschy do Pasji

    Dla uczczenia tradycji Wielkanocnej członkowie Koła recytatorsko-teatralnego przygotowali przedstawienie o wielkopostnych i wielkanocnych tradycjach pt. "Od Paschy do Pasji”. Na widowisko wokalno-teatralne złożyły się fragmenty prozy, poezji i utworów muzycznych, które powstały od IV do XX w. i stanowią pomnik polskiej i chrześcijańskiej kultury.
    Widowisko zostało zaprezentowane również w kościołach w Łęcznej i  w Lublinie.  

Sceniczne Sukcesy


 

XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego "Uśmiech Pana Boga”


    Konkurs odbył się w Łukowie, wzięło w nim udział dwoje uczniów z naszej szkoły, Julia Pawlak z klasy drugiej oraz Bartłomiej Duda z klasy trzeciej, który otrzymał wyróżnienie.

 


IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia”.

   
    Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się następujący recytatorzy: Oliwia Gańska, Katarzyna Jakubowska, Aleksandra Majewska, Jakub Pawlak, Konrad Matyś, Julia Piskorska, Oliwia de Pellier, Aleksandra Zakaszewska.
Dnia 9 kwietnia odbył się etap powiatowy Konkursu, w którym pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy pierwszej Oliwia Gańska, a trzecie miejsce  uczeń klasy trzeciej Jakub Pawlak.
Dnia 24 kwietnia odbył się turniej wojewódzki  Konkursu, w którym uczennica klasy pierwszej Oliwia Gańska otrzymała wyróżnienie.

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 2015


W dniach 14 – 15 kwietnia 2015 r. odbył się etap powiatowy przeglądu. Nasi młodzi aktorzy zaprezentowali trzy jednoaktówki pod wspólnym tytułem ,,Sparowani”. W spektaklu wystąpili: Karina Kowal, Weronika Kramek, Aleksandra Grzegorczyk, Aleksandra Majewska, Konrad Matyś, Jakub Pawlak i Filip Boba.

 

 

 

 

 

 


Rok szkolny 2013-2014

W tym roku szkolnym spotkania koła odbywają się :
Wtorek 13.30-16.00
Środa 15.00-16.00


XVII JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był cytat z wiersza Juliana Tuwima „Mimozami jesień się zaczyna… - literacki obraz zmienności i urody świata.”
Dziesięciu recytatorów z naszej szkoły przygotowanych na zajęciach koła recytatorsko- teatralnego wzięło udział w eliminacjach gminnych XVII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Do etapu powiatowego, a następnie do turnieju wojewódzkiego zakwalifikowana została Natalia Kubera uczennica klasy II a

 

II Turniej Mowy Polskiej w Hołdzie Bohaterom Powstania Styczniowego
Czworo naszych uczniów uczestniczyło w Konkursie Powiatowym Biblioteki Publicznej, którego celem było ukazanie historii powstania styczniowego na terenie naszej „małej ojczyzny” oraz promocja literatury regionalnej i propagowanie piękna i poprawności języka polskiego.
Wszyscy nasi uczniowie zostali laureatami turnieju:
I miejsce:
Katarzyna Jakubowska kl. II d - ,,Pieśń o Bogdanowiczu”
Konrad Matyś kl. II a "Gawęda o bohaterze”

II miejsce:
Klaudia Król kl. III a "Krzyż na dębie”.
Oliwia de Pellier kl. II d "Obrazki z powstania styczniowego”.


Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Przygotowaliśmy część artystyczną , którą stanowiły zabawne scenki z życia gimnazjalistów pod wspólnym tytułem „Mądry uczeń po szkole…”. Wybuchające co chwilę na widowni salwy śmiechu świadczyły o tym, że przedstawienie się podobało.

 

 Rok szkolny 2012-2013

Koło recytatorsko- teatralne „Mimo wszystko” istnieje już trzeci rok. Nasza działalność przynosi wspaniałe efekty. Osiągamy sukcesy w konkursach recytatorskich:

V Konkurs Recytatorski „Pan Cogito w bibliotece"

I Miejsce Maciej Babula III d
II Miejsce Klaudia Król II a
III Miejsce Monika Kurek III d


XVI Jesienny Konkurs Recytatorski „Świat w krzywym zwierciadle – w poszukiwaniu dystansu i rozumu”
LAUREATEM TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO 16 JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ZOSTAŁ MACIEJ BABULA III d


VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla gimnazjalistów „PRZEBUDZENI DO ŻYCIA”
W eliminacjach gminnych laureatami zostali:

Katarzyna Jakubowska I d
Monika Kurek III d
Konrad Matyś I a


Grupa teatralna brała udział w oprawie artystycznej Koncertu Mikołajkowego:

Konkursu „Jestem mistrzem ortografii”:

Ponad to przygotowała program na spotkania opłatkowe poświęcony aniołom „Przyjaciel z nieba”.


Ze swoim programem braliśmy udział w XVII Zimowym Festiwalu Teatralnym „Hej kolęda, kolęda...”

Dnia 17 kwietnia 2013 roku wystąpiliśmy w Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych z sztuką „Wydział spraw niewyjaśnionych”. Specjalne wyróżnienia za kreacje aktorskie otrzymali: Aleksandra Antoniewska I c, Jakub Dylon III f, Patrycja Wojtuń III f.

 


Działalność koła teatralnego ”Mimo wszystko…” w roku szkolnym 2010/2011 przyniosła wspaniałe efekty. Grupa teatralna przygotowała cztery premiery oraz brała udział w oprawie artystycznej Koncertu Mikołajkowego, Spotkań Opłatkowych i Koncertu Walentynkowego, Gala Przodowników Nauki. Braliśmy także udział w wojewódzkim przeglądzie teatralnym „Scena młodych”, a także w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

 


Opiekunami koła teatralnego są: Małgorzata Zielińska, Maria Perzyńska-Kusiak.

Nasi aktorzy odnosili sukcesy w konkursach recytatorskich:
- I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia” - Diana Kozakiewicz, (nauczyciel przygotowujący: Małgorzta Zielińska)
- I miejsce w Konkursie recytatorskim „Pan Cogito w bibliotece”. - Monika Kurek (nauczyciel przygotowujący: Jarosław Bałaban),
- II miejsce w Konkursie recytatorskim „Pan Cogito w bibliotece” - Dorota Kowalczyk (nauczyciel przygotowujący: Dorota Cękalska)
- III miejsce w Konkursie recytatorskim „Pan Cogito w bibliotece” - Justyna Czarnata (nauczyciel przygotowujący: Danuta Szychta) i Diana Kozakiewicz (nauczyciel przygotowujący: Małgorzta Zielińska)


 


Nasze występy w roku szkolnym 2010/2011


Oprawa artystyczna spotkania opłatkowego


Koncert walentynkowy


Udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych


Dziennik elektroniczny


Erasmus+ w naszej szkole


Przegląd muzyczny "Idzie gornik drogą"


Pracownia plastyczna


Konkursy fotograficzne


Kalendarz
20-04-2018
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456


Powered by apemCMS - © 2006 APEM