Koło Rękodzieła

Na zajęciach Szkolnego Koła Rękodzieła, które  w roku szkolnym 2016/2017 odbywają się w każdą środę w godzinach 14.00- 15.00 w bibliotece szkolnej uczniowie poznają ciekawe techniki plastyczne inspirowane sztuką ludową oraz wykonują artystyczne przedmioty. Dodatkowo uczniowie mogą zajmować się tworzeniem artystycznych przedmiotów użytkowych codziennie po swoich zajęciach lekcyjnych.

Szkolne Koło Rękodzieła prowadzi Maria Perzyńska -Kusiak

Prace:

Przed Świętami Wielkanocnymi tworzyliśmy maskotki Przytulanki. Były to, oczywiście, zajączki. Część uszytych przez nas zajączków przekazaliśmy najmłodszym wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach.

Kartki i stroiki świąteczne

12.10.16 Koło Rękodzieła wzięło udział w warsztatach w „Izbie Regionalnej”. Tematem prac były „Kwiaty z bibuły”.

W dniu 19  kwietnia 2016 roku Komisja Konkursowa rozstrzygnęła 2 Powiatowy Konkurs Plastyczny ogłoszony  w ramach cyklu „Zabawa ze sztuką – {Kwiaty z bibuły}. Honorowy Patronat  Konkursu Plastycznego sprawował Starosta Łęczyński  mgr Roman Cholewa.  Do konkursu przystąpiło 20 placówek oświatowych Powiatu Łęczyńskiego. Na konkurs przysłano 247 prac. Członkowie koła rękodzieła przygotowali na konkurs trzy prace i wszystkie zostały nagrodzone.

Beata Grosiak - I miejsce w kategorii prac płaskich

Michał Przewoźniak - II miejsce w kategorii prac płaskich

Oliwia Harmasz - I miejsce w kategorii prac przestrzennych

Prace wykonane na kiermasz bożonarodzeniowy.

Sowy z rolek po papierze toaletowym, osłonki na świeczki i róże z bibuły.

W październiku 2013 r. wykonaliśmy kwiaty z liści klonu. Z nich powstał wieniec, który złożyliśmy na grobie Powstańców Styczniowych.

W listopadzie i grudniu 2013 r. stworzyliśmy dekoracje z róż wykonanych z bibuły. Gotową girlandą ustroiliśmy figurę Matki Boskiej Fatimskiej w Kościele pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny w Łęcznej.

Nasze przykładowe prace:

11-12-2017