Innowacje pedagogiczne

Innowacja pedagogiczna Koło Kulinarne „Smacznego” realizowana jest w Gimnazjum nr 1 od II okresu 2014/2015. Głównym celem Koła Kulinarnego „ Smacznego” jest zorganizowanie czasu wolnego wychowanków oraz zainteresowanie ich sztuką gotowania i serwowania potraw, a także rozwijanie zainteresowań uczniów. Zajęcia Koła realizowane są poprzez cotygodniowe dwugodzinne spotkania. Miejscem prowadzenia zajęć jest świetlica-sklepik szkolny.
W ramach innowacji realizowane są następujące treści:
• Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujące przy przygotowaniu potraw,
• Sztuka dekorowania stołów i potraw,
• Obliczanie zapotrzebowania na surowce i półprodukty niezbędne do wykonywania potraw,
• Metody i techniki wykonania różnych wyrobów kulinarnych,
• Planowanie menu na różne przyjęcia,
• Choroby związane z zaburzeniem łaknienia,
• Piramida zdrowia, zasady prawidłowego żywienia dzieci w wieku szkolnym,
• Wspólne wykonywanie różnego rodzaju wyrobów kulinarnych
Zajęcia zostały opracowane z dostosowaniem do pór roku. Efekty zajęć wykorzystywane są jako poczęstunek dla uczniów, pracowników szkoły oraz w trakcie imprez szkolnych takich jak: konkursy, dyskoteki.
Zespół autorski innowacji: mgr Anna Zdebska- wychowawca świetlicy , mgr Agnieszka Mazurkiewicz – wychowawca świetlicy.

W latach 2013/2015 w naszej szkole będzie realizowana innowacja pedagogiczna Szkolne Centrum Aktywności, w ramach której będą odbywały się zajęcia rozwijające różnorodne formy aktywności uczniów, ich talenty, zainteresowania. Adresatami innowacji są uczniowie klas I- III naszego gimnazjum.

Zespół autorski innowacji: mgr Joanna Kłodzinska- pedagog szkolny, mgr Wiesława Stec- nauczyciel informatyki i techniki oraz doradca zawodowy, mgr Danuta Szychta- Zagwodzka- nauczyciel języka polskiego oraz terapeuta dysleksji rozwojowej.

20-10-2017