Bezpieczna droga do szkoły


Dnia 8 października 2013r. w naszym Gimnazjum odbyło się szkolenie dla uczniów klas pierwszych na temat zasad bezpiecznego zachowania na drodze z udziałem przedstawiciela Łęczyńskiej Policji - posterunkowego Wojciecha Konowałka.
Zaproszony gość przedstawił uczniom zasady bezpieczeństwa pieszych na jezdni, podczas oczekiwania na środek transportu na przystanku i w czasie jazdy autobusem/autokarem.
Prelegent przypomniał uczniom o tym, że idąc ulicą lub poboczem należy poruszać się lewą stroną drogi i podkreślił jak ważnym elementem stroju pieszego jest kamizelka odblaskowa, dzięki której jesteśmy widoczni na drodze nawet w nocy, w czasie deszczu, śnieżycy czy gęstej mgły. Uczniowie usłyszeli, że jadąc rowerem po ulicy powinni poruszać się prawą stroną drogi. Bardzo korzystne jest też posiadanie karty rowerowej.
Ponadto pan posterunkowy przypomniał uczniom o właściwym zachowaniu podczas jazdy autobusem/autokarem. Podkreślił, że na autobus oczekujemy zawsze z dala od szosy
na przeznaczonym do tego miejscu (przystanek), a w autobusie należy zachowywać
się spokojnie, gdyż złe zachowanie, krzyki, zbyt głośna rozmowa pasażerów bardzo rozprasza kierującego pojazdem. Nie wolno też wstawać, ani zmieniać miejsca, aby w przypadku gwałtownego hamowania nie wypaść przez przednią szybę autobusu.
Spotkanie wzbudziło w uczniach poczucie odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i motywację do przypominania rówieśnikom o zasadach właściwego zachowania na drodze pieszych, pasażerów i kierujących pojazdami.

Opracowała:
Agnieszka Pieczyńska


Dziennik elektroniczny


Erasmus+ w naszej szkole


Przegląd muzyczny "Idzie gornik drogą"


Pracownia plastyczna


Konkursy fotograficzne


Kalendarz
17-03-2018
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311


Powered by apemCMS - © 2006 APEM