Program mediacji rówieśniczych w Gimnazjum nr 1 w Łęcznej


W roku szkolnym 2013/2014 w naszym gimnazjum ruszyła druga edycja programu mediacji rówieśniczych. Program mediacji tworzony jest we współpracy z Sądem Okręgowym w Lublinie, a jego celem jest skuteczne rozwiązywanie konfliktów w szkole przy pomocy mediatora – ucznia. Do prowadzenia mediacji zostały powołane i przeszkolone uczennice klasy 2a: Agnieszka Chwedoruk i Agnieszka Pomorska.Mediacje rówieśnicze/szkolne - to metoda rozwiązywania konfliktów w szkole polegająca na szukaniu satysfakcjonującego rozwiązania konfliktu/sporu między stronami przy pomocy mediatora – ucznia lub uczniów.

Jaki jest cel mediacji?
Mediacje szkolne mają na celu rozwiązywanie wszelkich konfliktów zaistniałych
na terenie szkoły.

Na czym polega mediacja?
Proces mediacyjny to prowadzenie rozmów, pertraktacji pomiędzy skłóconymi osobami. Należy pamiętać, że mediacja to dobrowolne rozmowy stron w obecności mediatora. Jego najważniejszym zadaniem jest udzielenie osobom będącym w konflikcie pomocy w osiągnięciu przez nie zgody. Dzieje się to przez takie działanie mediatora, które pomaga osobom w konflikcie wyrazić emocje i wyjaśnić sobie swoje odrębne punkty widzenia, a następnie znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby im uniknąć konfliktów
w przyszłości.
Jeśli masz jakiś problem, wszedłeś z kimś w konflikt, ktoś Ci dokucza i nie wiesz jak sobie z tym poradzić – skorzystaj z pomocy zgłaszając się do mediatorów naszej szkoły lub opiekuna programu – psychologa szkolnego. Możesz zwrócić się do nas osobiście, bądź za pomocą skrzynki mailowej: pedagogipsycholog@poczta.fm.

Zapraszamy!
Agnieszka Chwedoruk, kl.2a
Agnieszka Pomorska, kl. 2a
Agnieszka Pieczyńska, psycholog szkolny

Dziennik elektroniczny


Erasmus+ w naszej szkole


Przegląd muzyczny "Idzie gornik drogą"


Pracownia plastyczna


Konkursy fotograficzne


Kalendarz
17-03-2018
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311


Powered by apemCMS - © 2006 APEM