Sukces w Językowym Konkursie Recytatorskim

W piątek, 7 marca 2014 r. w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie odbyła się finałowa gala IV edycji Językowego Konkursu Recytatorskiego. Zbiegła się ona w czasie z Dniem Kobiet i to właśnie kobieta była motywem przewodnim imprezy.

Mogliśmy usłyszeć piękne interpretacje utworów poetów angielskich, niemieckich i rosyjskich, traktujących zarówno o niezliczonych zaletach kobiet, jak też ich rozlicznych wadach i śmiesznostkach.

Gimnazjum nr 1 w Łęcznej reprezentowali uczniowie: Natalia Kubera, uczennica klasy IIa, przygotowywana przez p. Joannę Jaskowską i Konrad Matyś, również uczeń klasy IIa, przygotowywany pod kierunkiem p. Iwony Sochackiej.

Konrad Matyś zdobył wyróżnienie w kategorii język niemiecki i znalazł się w gronie najlepszych uczniów - recytatorów z całego województwa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Poziom prezentacji był bardzo wysoki, a oceny dokonało jury konkursowe, w którym zasiedli pracownicy naukowi Wydziału Humanistycznego UMCS.

Patronami Honorowymi oraz fundatorami atrakcyjnych nagród dla zwycięzców i finalistów byli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Konsul Honorowy RFN w Lublinie oraz Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS. Uczestnicy otrzymali również upominki od wydawnictw językowych MacMillan i Klett.

Iwona Sochacka - nauczyciel języka niemieckiego w Gimnazjum nr 1 w Łęcznej

20-04-2018